Margex
فارسی
Search
K
Comment on page
1⃣

Choosing the Ideal Strategies: Tips & Key Indicators

Learn about key performance indicators to consider when choosing a copy trading strategy, such as equity, strategy age, ROE, follower tiers and more.
این مقاله و هرگونه اطلاعات مرتبط فقط برای اهداف آموزشی است. این اطلاعات نباید به عنوان مشاوره مالی یا سرمایه گذاری در نظر گرفته شود. همیشه قبل از هر تصمیمی تحقیق خود را انجام دهید. هرگز بیش از آنچه که می توانید از دست بدهید، سرمایه گذاری نکنید.

کپی ترید معامله گران را قادر می سازد تا استراتژی های خود را ایجاد و کنترل کنند یا از استراتژی های معامله گران موفق دیگر پیروی کنند. یک استراتژی اساسا مجموعه ای از سرمایه های یک معامله گر است که دنبال کنندگان می توانند به سادگی با ثبت وجوه خود کپی کنند و فرصتی سودمند برای معامله گران ماهر و دنبال کنندگان ایجاد کنند تا پتانسیل سود خود را افزایش دهند.
در مارجکس، فالوورها می توانند چندین استراتژی را به طور همزمان کپی کنند، که به دنبال کنندگان و معامله گران اجازه می دهد تا پتانسیل سود یکدیگر را به حداکثر برسانند.
با این حال، با توجه به استراتژی‌های کپی ترید متعددی که می‌توانید از بین آنها انتخاب کنید، تشخیص اینکه کدام یک برای شما مناسب‌تر است، می‌تواند دشوار باشد. در این مقاله، ما نگاهی به برخی از عوامل کلیدی خواهیم داشت که هنگام انتخاب یک استراتژی (استراتژی) مورد توجه قرار می گیرند.

دارایی شخصی معامله گر

به طور کلی، هر چه یک معامله گر سهام بیشتری را به استراتژی خود اختصاص دهد، تعهد آنها به استفاده از روش های معاملاتی امن تر و ابزارها و تکنیک های مدیریت ریسک مناسب تر است. این یک عامل مهم در اندازه گیری تعهد آنها به موفقیت استراتژی و بودجه مورد نظر است:
این شاخص به عنوان یک نشانه بالقوه از یک استراتژی با تکنیک های مؤثر و مدیریت ریسک، ایده آل برای کسانی که به دنبال ثبات و قابلیت اطمینان هستند، ارزش دارد.

عمر استراتژی

توجه به این نکته مهم است که در حالی که سن یک استراتژی به تنهایی موفقیت را تضمین نمی کند، استراتژی که برای مدت زمان طولانی تری فعال بوده است بینش بیشتری در مورد روند سودآوری، تاریخچه و میزان موفقیت آن ارائه می دهد.
این عامل یک شاخص ارزشمند از قابلیت اطمینان کلی است که ارزش آن را دارد که هنگام انتخاب یک استراتژی در نظر گرفته شود.

نمودار دارایی و نرخ بازگشت سرمایه

این شاخص های کلیدی اغلب منعکس کننده روندهای سودآوری، پتانسیل رشد و عملکرد کلی استراتژی هستند. به طور کلی، مقادیر ROE% بالاتر می تواند بازتاب خوبی از موفقیت کلی یک استراتژی باشد. با این حال، مهم است که به خاطر داشته باشید که استراتژی‌های جدید ایجاد شده با سودآوری بالا/نرخ بازگشت سرمایه اما سن استراتژی پایین ممکن است از تکنیک‌های پرخطر استفاده کنند، که می‌تواند به سرعت پاداش‌های بالایی به همراه داشته باشد، اما ممکن است برای دنبال‌کنندگانی که به دنبال استراتژی‌های پایدار و کم خطر هستند مناسب نباشد.
3TRoeEquity.png

تحمل ریسک پذیری

قبل از شروع معاملات کپی، برای هر فالوور مهم است که میزان تحمل ریسک خود را ارزیابی کند. استراتژی‌های مختلف کپی ترید سطوح مختلفی از ریسک را دارند، بنابراین مهم است که یکی را انتخاب کنید که با سطح راحتی دنبال کننده همگام باشد.
مرور توضیحات استراتژی و جنبه‌های تکنیکال و تاریخچه معاملات (در صورتی که توسط معامله‌گر برای عموم قابل مشاهده باشد)، می‌تواند به دنبال‌کنندگان کمک کند تا رویکرد معامله‌گر و همچنین روش‌ها/تکنیک‌های معاملاتی ترجیحی آنها را درک کنند:
مثلا:
  • یک دنبال کننده محافظه کار که به دنبال رشد بلندمدت و حداقل ریسک است، ممکن است استراتژی را ترجیح دهد که بر سودهای ثابت در طول زمان تمرکز کند، با استفاده از اهرم کمتر، دستورات حد سود سود / حد ضرر و تکنیک های معاملاتی منسجم تر.
  • از طرف دیگر، دنبال کننده ای که استراتژی هایی با رویکرد ریسک بالا-پاداش بالا را ترجیح می دهد، ممکن است علاقه بیشتری به دنبال کردن استراتژی هایی داشته باشد که از تکنیک های معاملاتی تهاجمی تر و جسورانه تر با اهرم بالاتر استفاده می کند.

سطوح پاداش دنبال کنندگان (توزیع سود)

این شاخص کلیدی ساده است و منعکس کننده توزیع سود بین معامله گر و دنبال کننده از معاملات موفق است.
به عنوان مثال، برخی از استراتژی ها چندین ردیف فالوور ارائه می دهند. هر ردیف بر اساس ارزش ویژه خود در استراتژی، سهم فالوور از سود را افزایش می دهد. این فرصتی را برای فالوورها فراهم می کند تا پتانسیل سود خود را بیشتر افزایش دهند و جوایز بیشتری کسب کنند.
در نتیجه، انتخاب استراتژی‌های کپی ترید مناسب برای دنبال کردن مستلزم در نظر گرفتن چندین عامل است، به عنوان مثال تحمل ریسک دنبال کننده، اهداف سود، سبک معاملاتی ترجیحی، تاریخچه استراتژی، میزان وجوه مورد استفاده برای یک استراتژی و عوامل دیگر. با صرف زمان برای ارزیابی این شاخص‌های کلیدی، ممکن است دنبال‌کنندگان انتخاب استراتژی‌هایی را که برایشان مناسب است آسان‌تر کنند و از مزایای تجارت کپی در Margex لذت ببرند.

این مقاله و هرگونه اطلاعات مرتبط فقط برای اهداف آموزشی است. این اطلاعات نباید به عنوان مشاوره مالی یا سرمایه گذاری در نظر گرفته شود. همیشه قبل از هر تصمیمی تحقیق خود را انجام دهید. هرگز بیش از آنچه که می توانید از دست بدهید، سرمایه گذاری نکنید.