Margex
فارسی
Search
K
3️⃣

تنظیمات استراتژی

Learn how to configure your personal Strategy to make it more attractive to potential followers on Margex. Change your privacy settings, strategy description, add social media links and more.
منوی تنظیمات استراتژی به معامله گران اجازه می دهد تا تنظیمات استراتژی خود را مطابق با الویت های خود مدیریت، پیکربندی و تنظیم کنند.

حریم خصوصی استراتژی

تنظیمات حریم خصوصی یک استراتژی تعیین می‌کند که آیا برای عموم قابل انتشار نیست و فقط برای مالک استراتژی قابل دسترسی است یا برای دنبال‌کنندگان قابل مشاهده و در دسترس عموم است.
To make a strategy Public:
  • به صفحه تنظیمات استراتژی خود بروید و روی «عمومی کردن» کلیک کنید:
  • منتظر بمانید تا انتشار استراتژی تایید شود:
  • هنگامی که انتشار استراتژی شما تأیید شد، نماد مربوطه نمایش داده می‌شود که نشان می‌دهد این استراتژی اکنون به صورت عمومی قابل مشاهده است و برای دنبال کردن دیگران در دسترس است:
پردازش درخواست‌های انتشار استراتژی ممکن استتا 2 روز طول بکشد. پس از تایید یا رد درخواست، اعلان مربوطه به ایمیل شما ارسال می شود.
برای معامله‌گرانی که نمی‌خواهند استراتژی‌هایشان از جدول رتبه بندی قابل دسترسی باشد، می‌توان یک استراتژی را منحصراً از طریق لینک مستقیم به استراتژی برای دنبال کردن در دسترس قرار داد. صفحه این را می توان تنها با انتشار ردیف های دنبال کننده برای استراتژی انجام داد:
Publish Tiers
این فرصتی را برای معامله‌گران فراهم می‌کند تا استراتژی‌هایی را برای جوامع/دنبال کنندگان/گروه‌های شخصی خود ایجاد کنند، که فقط برای کسانی که ارتباط مستقیمی به استراتژی خود دارند می‌توانند به آن‌ها دسترسی داشته باشند و اساساً یک سیستم دسترسی اولویت ایجاد می‌کنند.

شرح استراتژی و جنبه های فنی

توضیحات و جنبه های فنی یک استراتژی، اطلاعات مهمی را در مورد استراتژی و رویکرد معامله گر به معامله کردن و همچنین کانال ها/جامعه های رسانه های اجتماعی آنها در صورتی که انتخاب کنند آنها را به اشتراک بگذارند، به دنبال کنندگان بالقوه می دهد.
یک معامله گر می تواند توضیحات و جنبه های فنی خود را در هر زمان در تنظیمات استراتژی خود ویرایش کند:
Description
این اطلاعات می تواند برای دنبال کنندگان هنگام انتخاب استراتژی که بر اساس ترجیحات، ریسک پذیری و تنوع پورتفولیو آنها دنبال شود بسیار مفید باشد.
اگر دنبال کننده هستید و می‌خواهید توضیحات/جنبه‌های فنی یک استراتژی را مرور کنید، کافی است روی آن استراتژی در تجارت کپی جدول رتبه بندی کلیک کنید و به پایین بروید. ماژول پارامترها:
برای دنبال کنندگان مهم است که در نظر داشته باشند که توضیحات و جنبه های فنی یک استراتژی صرفاً آموزنده است و توانایی های واقعی معاملات یک استراتژی را محدود نمی کند.
به عنوان مثال، یک معامله گر همچنان می تواند از اهرم x100 برای استراتژی خود استفاده کند، حتی اگر حداکثر اهرم اعلام شده او روی 50 x تنظیم شده باشد.

مشاهده تاریخچه معاملات استراتژی

این تنظیمات به معامله‌گران اجازه می‌دهد تا انتخاب کنند که چه مقدار از تاریخ معاملات استراتژی آنها برای دیگران قابل مشاهده است، اگر اصلاً وجود دارد، و همچنین تأخیر بین زمان اجرای واقعی معامله و نمایش بعدی آن در تاریخچه معاملات:
Trading History
این تنظیم به معامله‌گران اجازه می‌دهد تا جزئیات تاریخی معاملات خود را با توجه به سبک‌ها استراتژی‌های معاملاتی منحصربه‌فرد خود نشان دهند/پنهان کنند.

Follower Tiers Rewards (Profit Distribution)

مدیریت یک استراتژی به معامله گران اجازه می دهد تا با دریافت سهمی از تمام درآمدهایی که برای فالوورهای خود به دست می آورند، سود ببرند.
طبقه های سود دهی دنبال کنندگان یک استراتژی، نسبت های سهم سود را بر اساس میزان سرمایه ای که هر دنبال کننده جداگانه در آن استراتژی ثبت می کند، منعکس می کند:
9SSFollowerTier.png

مثلا:

  • در تصویر بالا، ردیف 1 به این معنی است که هر دنبال کننده ای که این استراتژی را با 0.0001 تا 0.001 بیت کوین دنبال می کند - 60٪ از سود معامله گر استراتژی از معاملات با سرمایه دنبال کننده را دریافت می کند، در حالی که سهم مدیر 40٪ خواهد بود.
  • از طرف دیگر، دنبال کنندگانی که این استراتژی را با بیش از 0.001 دنبال می کنند، 65٪ سهم دریافت می کنند، در حالی که سهم مدیر به 35٪ کاهش می یابد.
معامله‌گران می‌توانند در هر زمانی که بخواهند، رتبه بندی سود دهی دنبال‌کننده استراتژی خود را از منوی تنظیمات استراتژی تنظیم کنند. با این حال، مهم است که در نظر داشته باشید که فالوورهای فعال در حال حاضر، درصد توزیع سود را که در زمان فعالسازی فالوهای آنها وجود داشت، حفظ خواهند کرد.
به عنوان مثال، اگر یک فالوور شروع به دنبال کردن یک استراتژی با سهم فالوور/مدیر به ترتیب 80٪/20٪ کند، این درصد سهم سود را تا زمانی که استراتژی را لغو نکند حفظ خواهد کرد. اگر معامله‌گر سهم توزیع سود را به‌روزرسانی یا ویرایش کند، فقط فالوورهای آینده مشمول شرایط جدید خواهند بود. همه تغییرات ردیف فالوور ابتدا توسط مارجکس قبل از به‌روزرسانی بررسی می‌شوند.

زمان رولور استراتژی

بازگرداندن استراتژی بازتاب دوره زمانی است که طی آن درخواست‌های واریز و برداشت معلق دنبال‌کنندگان به/از استراتژی‌ها پردازش می‌شوند:
10SSRollover.png

مثلا:

  • معامله گر در ساعت 16:00 UTC برای استراتژی خود یک رولور تعیین کرده است
  • اگر فالوور وجوه بیشتری را در ساعت 15:25 UTC به استراتژی واریز کند، سپرده پس از ساعت 16:00 UTC پردازش خواهد شد
  • اگر یک دنبال کننده درخواست برداشت وجه خود از استراتژی را در ساعت 23:30 UTC کند، برداشت پس از ساعت 16:00 UTC روز بعد پردازش می شود
معامله‌گران می‌توانند در هر زمانی که بخواهند، فرکانس جابجایی‌ها و زمان هر چرخش را از منوی تنظیمات استراتژی تنظیم کنند. همه تغییرات و به‌روزرسانی‌های رولور پس از ۱ روز اعمال می‌شوند.

جابجایی سودهای استراتژی

این گزینه به معامله گر اجازه می دهد تا انتخاب کند که سود حاصل از یک استراتژی خاص کجا خواهد رفت
در حال حاضر گزینه های زیر در دسترس هستند:
  • همه سودها را در استراتژی من نگه دارید: یعنی هر سود/پاداش معامله گر به طور خودکار به حقوق صاحبان سرمایه معامله گر در استراتژی اضافه می شود و اساساً یک اثر ترکیبی ایجاد می کند
  • انتقال به کیف پول مارجکس من: یعنی هر گونه سود/پاداش از این استراتژی به طور خودکار به حساب معامله گر [کیف پول] (https://margex.com/app/wallet) منتقل می شود