Margex
فارسی
Search
K
Comment on page
4⃣

Cross Margin and Isolated Margin: Differences explained

Cross vs Isolated margin differences: 1. Isolated margin - select an exact amount of funds to use in a trade, with an exact liquidation price. 2. Cross - use entire available balance and compound.

مارجین ایزوله شده

مارجین ایزوله یک سیستم مارجین است که به معامله گران اجازه می دهد تا از مقدار دقیقی از وجوه شخصی - یعنی مارجین - در یک معامله استفاده کنند.
بیایید نگاهی به نمونه ای از معامله با استفاده از سیستم مارجین ایزوله شده بیندازیم.
بیایید فرض کنیم یک معامله گر موجودی مجموع کیف پول 1000 دلاری دارد.
Example of an ISOLATED Margin Trade
معامله گر موقعیتی معادل 10,000 دلار با اهرم x100 باز می کند. این بدان معناست که 100 دلار (10,000/100 دلار) از وجوه شخصی معامله‌گر (مارجین) برای این معامله رزرو شده است و موجودی کیف پول موجود 900 دلار برای معامله‌گر باقی می‌ماند.
اگر بازار در جهت معامله حرکت کند، معامله‌گر می‌تواند موقعیت را ببندد و تمام سود و ضرر های محقق نشده قفل شده و به موجودی کیف پول معامله‌گر اضافه می‌شوند.
در صورت حرکت بازار بر خلاف موقعیت باز، هرگونه ضرر احتمالی به مارجین ذخیره شده برای معامله (100 دلار در این مثال) محدود خواهد شد و نمی تواند از این مقدار تجاوز کند، این به نوبه خود امکان لیکوئید تخمینی را نیز فراهم می کند قیمت ارائه می شود.
به عبارت دیگر، جنبه های کلیدی یک سیستم حاشیه ایزوله عبارتند از:
  • قابلیت انتخاب مقدار دقیق مارجین مورد استفاده در هر معامله جداگانه (برخلاف سیستم کراس مارجین)
  • امکان انتخاب دقیق اهرم
  • امکان قیمت لیکوئید شدن تخمینی فراهم شده است
  • اگر یک پوزیشن باز لیکوئید شود، سایر موقعیت های باز تحت تأثیر قرار نمی گیرند

مارجین متقاطع

مارجین متقاطع یک سیستم مارجین است که به معامله گران اجازه می دهد از کل موجودی کیف پول خود، از جمله تمام PnL های تحقق نیافته موقعیت های باز به عنوان مارجین استفاده کنند.
اساساً، این بدان معنی است که تمام مارجین معاملات سودده و ضرر تحقق نیافته بین مارجین باز مشترک است. به این ترتیب معاملات برنده شما می تواند مارجین مورد نیاز برای معاملات بازنده شما را پوشش دهد.
این روش مارجین انعطاف‌پذیری پوزیشن‌های باخت را با پخش کردن حاشیه موجود در حساب شما در تمام پوزیشن های متقاطع باز افزایش می‌دهد و به معاملات بازنده شما اجازه می‌دهد مدت بیشتری باز بمانند و به طور بالقوه سودآور شوند.
بیایید نگاهی به نمونه ای از معامله با استفاده از سیستم مارجین متقاطع بیندازیم:
Example of a CROSS Margin Trade
بیایید فرض کنیم یک معامله گر موجودی مجموع کیف پول 1,000 دلاری دارد
معامله گر موقعیتی معادل 10000 دلار با اهرم x100 باز می کند. این بدان معناست که 100 دلار (10000/100 دلار) از وجوه شخصی معامله‌گر (مارجین) برای این معامله رزرو شده است.
اگر بازار در جهت معامله حرکت کند، سود وزیان تحقق نیافته این معامله به طور خودکار به موجودی موجود معامله‌گر اضافه می‌شود و می‌تواند بیشتر به عنوان مارجین برای باز کردن موقعیت‌های جدید یا پوشش زیان‌های ناشی از سایر موقعیت‌های باز استفاده شود.
اگر بازار برخلاف پوزیشن باز معامله گر حرکت کند، به طور خودکار از موجودی موجود ارز تسویه حساب مربوطه، حاشیه برای جلوگیری از انحلال می گیرد.
هنگام استفاده از مارجین متقاطع، مهم است که در نظر داشته باشید که مارجین بین تمام پوزیشن های باز با ارز تسویه یکسان تقسیم می شود. این بدان معناست که اگر سطح مارجین به 10 درصد کاهش یابد یا کمتر شود، موقعیت مارجین متقاطع با همان ارز وثیقه ای که در حال حاضر بیشترین ضرر را دارد، به طور خودکار در بازار بسته می شود.
به عبارت دیگر، جنبه های کلیدی یک سیستم حاشیه متقاطع عبارتند از:
  • حاشیه را می توان از موجودی موجود ارز حاشیه مربوطه برای جلوگیری از انحلال (برخلاف سیستم حاشیه ایزوله) استخراج کرد.
  • موقعیت های متقاطع با ارز وثیقه یکسان، ترکیبی از سود و زیان (P/L) و نرخ بازگشت سرمایه (ROE) دارند.
  • اگر سطح مارجین متقاطع به 10% یا کمتر از آن کاهش یابد (<10%)، موقعیت مارجین متقاطع برای ارز مارجین مربوطه، با بیشترین ضرر، بلافاصله به قیمت بازار بسته خواهد شد.

چگونه موقعیت های حاشیه متقاطع را مدیریت کنیم

پوزیشن های مارجین متقاطع (برخلاف مارجین مجزا) یک P/L و ROE ترکیبی را به اشتراک می‌گذارند. این بدان معنی است که پس از پر شدن، تمام سفارش‌های مارجین متقاطع که جفت معاملاتی مشابهی دارند، سمت بازار دارند. (فروش) و ارز مارجین - در یک موقعیت ترکیب می شود.
به عنوان مثال، در تصویر زیر - اندازه اولیه موقعیت بیتکوین/دلار 140 دلار است:
position size
هنگامی که سفارش دیگری، به اشتراک گذاری جفت معاملاتی مشابه (بیتکوین)، سمت بازار (خرید) و ارز مارجین (بیت کوین)، اجرا می شود - بلافاصله با موقعیت موجود ترکیب می شود و در نتیجه اندازه موقعیت اولیه به 150 دلار می رسد و ROE می شود. ، قیمت باز و همچنین P/L تحقق یافته و محقق نشده بر این اساس تحت تأثیر قرار می گیرند:
Position size adjustment
مهم است که به خاطر داشته باشید که موقعیت‌های مارجین متقاطع از تمام موجودی موجود ارز مربوطه به عنوان مارجین استفاده می‌کنند:
Available balance
موجودی موجود متاثر از واریزها/ برداشت‌ها، میزان حاشیه ذخیره شده در موقعیت‌های باز و سفارش‌های در حال انتظار، و همچنین سود و زیان تحقق‌یافته و محقق نشده پوزیشن های مارجین متقاطع باز خواهد بود.
اگر سطح مارجین به 10% یا کمتر از آن کاهش یابد، موقعیت مارجین متقاطع (با همان ارز مارجین مربوطه) با بالاترین ضرر بلافاصله متوقف می شود (تحلیل می شود) و در بازار بسته می شود.
هنگام استفاده از حاشیه متقاطع، اکیداً توصیه می شود که از دستورات حفاظتی حد ضرر و حد سود برای به حداقل رساندن خطرات انحلال و قفل کردن سود به طور خودکار استفاده کنید.
نشانگر سطح مارجین متقاطع در صفحه تجارت، وضعیت فعلی مارجین موجود باقی مانده تا زمان فراخوان مارجین (یعنی انحلال) را نشان می دهد. هرچه حاشیه موجود بیشتر باقی بماند - نشانگر کمتر است - و بالعکس - اگر موجودی موجود کاهش یابد، اندیکاتور شروع به پر شدن خواهد کرد:
Cross margin indicator
با کلیک بر روی دکمه بیشتر اطلاعات بیشتری در مورد وضعیت فعلی مارجین موجود باقی مانده برای موقعیت های حاشیه متقاطع شما ارائه می شود:
Cross-margin indicator more button